Menu
Senior 12. november kl. 19:55
Seniorafslutningsfest 2017 Afslutningsfest med pokaler mv lørdag den 11 november 2017
Klubnyt
08. november kl. 23:03 FUT Klub-møder i DIF Fodbold
Ungdom
08. oktober kl. 10:16 Indendørs fodbold - træningstider - 2017/2018
Klubnyt
02. oktober kl. 08:53 Halvlegsafslutning U4 til U15 piger og drenge - oktober måned 2017
Ungdom
24. september kl. 23:36 Klubmåling i hele DIF og Klubmøder for U12-U18 piger & drenge + forældrene
Ungdom
04. september kl. 16:32 Bliv kampleder/dommer i Dronninglund Fodboldklub
Klubnyt
14. august kl. 10:45 TopModelCup 2017 en success
Klubnyt
07. august kl. 09:36 Hvorledes hjælper årgangene klubben med opgaver...
Klubnyt
29. juni kl. 23:25 Ungdomsafslutning juni 2017
Kommende kampe
December 2017
2.
lørdag
13.12
Gjøl B
1 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 41
Nørhalne Hallen
Team Østvendsyssel (1)
Nørhalne Hallen
2.
lørdag
13.36
Team Østvendsyssel (1)
2 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 41
Nørhalne Hallen
Biersted/Nørhalne/Vadum (2)
Nørhalne Hallen
2.
lørdag
14.00
Team Østvendsyssel (1)
2 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 41
Nørhalne Hallen
Jetsmark IF (1)
Nørhalne Hallen
2.
lørdag
14.24
Trekroner/Skovsgård
8 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 41
Nørhalne Hallen
Team Østvendsyssel (1)
Nørhalne Hallen
3.
søndag
09.12
SHI/BIF/BAMSIF
8 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 40
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Team Østvendsyssel (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
3.
søndag
09.36
Dronninglund IF
1 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 37
Taars Hallen
Jetsmark IF (3)
Taars Hallen
3.
søndag
09.36
Team Østvendsyssel (2)
3 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 40
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Biersted/Nørhalne/Vadum (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
3.
søndag
10.00
Dronninglund IF
5 - 5
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 6
Dronninglund Hallerne
Hjørring AIK Frem
Dronninglund Hallerne
3.
søndag
10.00
Team Østvendsyssel (2)
6 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 40
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Tårs/Ugilt IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
3.
søndag
10.12
Dronninglund IF
1 - 7
Herrer
U15
U15 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 37
Taars Hallen
Jetsmark IF (2)
Taars Hallen
3.
søndag
10.24
Voersaa IF (1)
5 - 5
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 6
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
3.
søndag
10.24
Jetsmark IF (2)
1 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 40
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Team Østvendsyssel (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
3.
søndag
10.36
Jerslev/Sterup IF
3 - 3
Herrer
U15
U15 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 37
Taars Hallen
Dronninglund IF
Taars Hallen
3.
søndag
10.48
Dronninglund IF
5 - 4
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 6
Dronninglund Hallerne
Hjallerup IF (2)
Dronninglund Hallerne
3.
søndag
11.00
Team Østvendsyssel
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (01) INDE • Pulje 32
Fiberhallen
Aalbæk Stations IF
Fiberhallen
3.
søndag
11.12
IF Skjold Sæby
0 - 6
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
Dronninglund IF (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
11.24
Tårs/Ugilt IF
6 - 5
Herrer
U15
U15 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 37
Taars Hallen
Dronninglund IF
Taars Hallen
3.
søndag
11.36
Agersted GF
0 - 3
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
Dronninglund IF (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
11.36
Bagterp IF
1 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (01) INDE • Pulje 32
Fiberhallen
Team Østvendsyssel
Fiberhallen
3.
søndag
11.48
Tårs/Ugilt IF
1 - 2
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Dronninglund IF (1)
Taars Hallen
3.
søndag
11.48
Hjallerup/Dronninglund/Vodskov
2 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (00-01) INDE • Pulje 100
Trekroner Landsbycenter
Hjallerup/Vodskov/Dronninglund
Trekroner Landsbycenter
3.
søndag
12.12
Dronninglund IF (1)
8 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Hørby IF
Taars Hallen
3.
søndag
12.12
Hjørring IF
3 - 4
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (01) INDE • Pulje 32
Fiberhallen
Team Østvendsyssel
Fiberhallen
3.
søndag
12.18
Hjallerup/Vodskov/Dronninglund
8 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (00-01) INDE • Pulje 100
Trekroner Landsbycenter
Trekroner/Skovsgård
Trekroner Landsbycenter
3.
søndag
12.24
Dronninglund IF (3)
2 - 3
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Tårs/Ugilt IF
Taars Hallen
3.
søndag
12.24
Dronninglund IF (2)
6 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
Aabybro IF (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
12.30
Hjallerup/Dronninglund/Vodskov
4 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (00-01) INDE • Pulje 100
Trekroner Landsbycenter
VB52
Trekroner Landsbycenter
3.
søndag
12.48
Team Østvendsyssel
4 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (01) INDE • Pulje 32
Fiberhallen
DHF&K
Fiberhallen
3.
søndag
12.48
VB52
1 - 4
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (00-01) INDE • Pulje 100
Trekroner Landsbycenter
Hjallerup/Vodskov/Dronninglund
Trekroner Landsbycenter
3.
søndag
13.00
Dronninglund IF (3)
2 - 7
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Dronninglund IF (1)
Taars Hallen
3.
søndag
13.00
Trekroner/Skovsgård
3 - 3
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (00-01) INDE • Pulje 100
Trekroner Landsbycenter
Hjallerup/Dronninglund/Vodskov
Trekroner Landsbycenter
3.
søndag
13.24
Østervraa IF
7 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Dronninglund IF (3)
Taars Hallen
3.
søndag
13.48
Dronninglund IF (1)
7 - 2
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Taars Hallen
Vraa/Børglum IF
Taars Hallen
9.
lørdag
09.50
Dronninglund IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 80
Sulsted Hallen
IF Skjold Sæby (2)
Sulsted Hallen
9.
lørdag
10.10
IF Skjold Sæby (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 80
Sulsted Hallen
Dronninglund IF
Sulsted Hallen
9.
lørdag
10.40
Nørresundby FB (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 80
Sulsted Hallen
Dronninglund IF
Sulsted Hallen
10.
søndag
14.00
Dronninglund IF (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 88
Sulsted Hallen
Vestbjerg IF
Sulsted Hallen
10.
søndag
14.16
Vestbjerg IF
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 88
Sulsted Hallen
Dronninglund IF (1)
Sulsted Hallen
10.
søndag
14.24
Dronninglund IF (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 88
Sulsted Hallen
Sulsted IF
Sulsted Hallen
10.
søndag
14.40
Sulsted IF
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 88
Sulsted Hallen
Dronninglund IF (1)
Sulsted Hallen
10.
søndag
15.04
Dronninglund IF (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 88
Sulsted Hallen
Dronninglund IF (2)
Sulsted Hallen
17.
søndag
09.00
ØVI/TTB
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) • Pulje 912
Dronninglund Hallerne
Team Østvendsyssel
Dronninglund Hallerne
17.
søndag
09.50
Team Østvendsyssel
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) • Pulje 912
Dronninglund Hallerne
Biersted/Nørhalne/Vadum
Dronninglund Hallerne
17.
søndag
11.05
Team Østvendsyssel
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) • Pulje 912
Dronninglund Hallerne
NUBI
Dronninglund Hallerne
17.
søndag
11.55
Brønderslev IF
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) • Pulje 912
Dronninglund Hallerne
Team Østvendsyssel
Dronninglund Hallerne
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Sponsorer 2017