Menu
Klubnyt 16. januar kl. 19:54
Standerhejsning 2017
Senior
Opstart Serie 1 Herrer
Klubnyt
Vinsmagning i Dronninglund Hallens Cafeteria
Klubnyt
Årets Fodboldklub I Nordjylland 2016
Senior
Uddeling af pokaler Seniorafslutning 2016
Senior
Triple oprykning i seniorafdelingen
Klubnyt
Landsholdsspiller fejret i Dronninglund IF
Klubnyt
Ny 1.st holds træner i Herre senior på plads
Ungdom
Halvlegsafslutning U6 - U18 Piger & Drenge
Kommende kampe
Januar 2017
7.
lørdag
09.36
Team Østvendsyssel
1 - 5
Herrer
U16
U16 Drenge A (01) INDE • Pulje 33
Vester Hassing Hallen
Vraa/Børglum IF
Vester Hassing Hallen
7.
lørdag
10.12
Skovsgaard B
7 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge A (01) INDE • Pulje 33
Vester Hassing Hallen
Team Østvendsyssel
Vester Hassing Hallen
7.
lørdag
10.48
VHG/GS
5 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge A (01) INDE • Pulje 33
Vester Hassing Hallen
Team Østvendsyssel
Vester Hassing Hallen
8.
søndag
09.36
Dronninglund IF
3 - 6
Kvinder
Senior
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række • Pulje 21
Dronninglund Hallerne
Hillerslev Sport
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
09.36
Team Østvendsyssel (2)
3 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (00) INDE • Pulje 31
Østervrå Hallen
DHF&K
Østervrå Hallen
8.
søndag
10.12
DHF
4 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række • Pulje 21
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
10.12
Østervraa IF (1)
4 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (00) INDE • Pulje 31
Østervrå Hallen
Team Østvendsyssel (2)
Østervrå Hallen
8.
søndag
10.48
BIF/ØHIK
4 - 3
Kvinder
Senior
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række • Pulje 21
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
10.48
Østervraa IF (2)
3 - 5
Herrer
U17
U17 Drenge A/B (00) INDE • Pulje 31
Østervrå Hallen
Team Østvendsyssel (2)
Østervrå Hallen
8.
søndag
11.24
Dronninglund IF
5 - 7
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Dronninglund Hallerne
Voersaa IF (1)
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
11.36
Dronninglund IF
7 - 0
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Østervrå Hallen
Hørmested UGF
Østervrå Hallen
8.
søndag
11.48
Dronninglund IF
5 - 4
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Dronninglund Hallerne
Syvsten IF
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
12.12
Østervraa IF
1 - 1
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Østervrå Hallen
Dronninglund IF
Østervrå Hallen
8.
søndag
12.24
Flauenskjold IF
6 - 2
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
8.
søndag
13.00
Dronninglund IF
2 - 5
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Østervrå Hallen
Sulsted IF
Østervrå Hallen
8.
søndag
13.36
Flauenskjold IF
1 - 5
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Østervrå Hallen
Dronninglund IF
Østervrå Hallen
10.
tirsdag
18.30
Skalborg SK (1)
3 - 2
Herrer
U15
Vinterserie - U15 Drenge 1 + 2 (02) 11M • Pulje 6
Skalborg Stadion
Bane 3 - (11 mands - Lysbane)
Dronninglund IF
Skalborg Stadion
Bane 3 - (11 mands - Lysbane)
14.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
0 - 3
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Taars Hallen
Dronninglund IF
Taars Hallen
14.
lørdag
12.45
Dronninglund IF
4 - 3
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Taars Hallen
Tårs/Ugilt IF
Taars Hallen
14.
lørdag
13.15
Aalborg KFUM (2)
4 - 0
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Taars Hallen
Dronninglund IF
Taars Hallen
21.
lørdag
12.20
Dronninglund/Asaa
1 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 44
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
Vodskov IF
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
21.
lørdag
12.56
Jerslev/Sterup IF
1 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 44
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
Dronninglund/Asaa
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
21.
lørdag
13.20
Dronninglund/Asaa
4 - 7
Herrer
U13
U13 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 44
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
Brønderslev IF (1)
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
21.
lørdag
13.44
Dronninglund/Asaa
0 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge A/B (04) INDE • Pulje 44
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
Hjallerup IF
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
22.
søndag
10.36
SIV
7 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger A/B (04) INDE • Pulje 110
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
22.
søndag
11.12
Jerslev/Sterup IF
3 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 41
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
22.
søndag
11.48
Dronninglund IF
3 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 41
Dronninglund Hallerne
Team Horne/Hirtshals
Dronninglund Hallerne
22.
søndag
12.12
Tårs/Ugilt IF
4 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (03) INDE • Pulje 41
Dronninglund Hallerne
Dronninglund IF
Dronninglund Hallerne
26.
torsdag
18.30
Dronninglund IF
Herrer
U15
Vinterserie - U15 Drenge 1 + 2 (02) 11M • Pulje 6
Hjallerup Kunstgræsbane
ASV/HB
Hjallerup Kunstgræsbane
28.
lørdag
10.15
LKB/Gistrup
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Gistrup Idrætscenter
Dronninglund IF
Gistrup Idrætscenter
28.
lørdag
10.45
Dronninglund IF
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (2)
Gistrup Idrætscenter
28.
lørdag
11.15
Tårs/Ugilt IF
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Gistrup Idrætscenter
Dronninglund IF
Gistrup Idrætscenter
28.
lørdag
12.00
Dronninglund IF
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (02) Ombrydning efter jul • Pulje 813
Gistrup Idrætscenter
Skibsby-Højene IF
Gistrup Idrætscenter
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt