Menu
Klubnyt 09. marts kl. 20:42
Gade og Firma Turnering
Klubnyt
Kæmpe Forårsbanko i Dronninglund Hallerne
Klubnyt
E-sports afdeling i DIF fodbold
Klubnyt
Dif maskot
Ungdom
Program skole indefodbold 2017
Klubnyt
Få en diffodbold mail adresse
Klubnyt
Nyt Bestyrelsesteam i DIF fodbold 2017
Klubnyt
Nyhedsbrev januar 2017
Klubnyt
Bestilling af Klubdragter 2017
Kommende kampe
Marts 2017
4.
lørdag
09.45
Team Østvendsyssel
9 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (04) - Træningskampe • Pulje 45
Hjallerup Kunstgræsbane
Frederikshavn fI
Hjallerup Kunstgræsbane
4.
lørdag
10.40
Frederikshavn fI
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (03) - Træningskampe • Pulje 41
Park Empire
Dronninglund IF
Park Empire
4.
lørdag
10.45
Frederikshavn fI
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Vest 2 / Træningskamp • Privat
Park Empire
Dronninglund IF
Park Empire
4.
lørdag
11.30
Team Østvendsyssel
2 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 2 + Mester (01) - Træningskampe • Pulje 27
Dronninglund Ny Stadion
Skibsby-Højene IF
Dronninglund Ny Stadion
4.
lørdag
12.15
Frederikshavn fI
3 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Vest + 1 (00) - Træningskampe • Pulje 25
Park Empire
Team Østvendsyssel
Park Empire
4.
lørdag
12.45
Hadsund B
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Privat
Hadsund Stadion
Dronninglund IF
Hadsund Stadion
5.
søndag
15.30
Støvring IF
6 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (01) - Træningskampe • Pulje 48
Støvring Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Støvring Kunstgræsbane
11.
lørdag
10.00
Dronninglund IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (03) - Træningskampe • Pulje 41
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
Nørresundby FB
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
11.
lørdag
12.00
Aars IK
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Mester / Træningskamp • Privat
Aars Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Aars Kunstgræsbane
11.
lørdag
13.00
Hjallerup IF
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Hjallerup Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Hjallerup Kunstgræsbane
11.
lørdag
15.00
Team Østvendsyssel
1 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Vest + 1 (00) - Træningskampe • Pulje 25
Hjallerup Kunstgræsbane
AaB
Hjallerup Kunstgræsbane
12.
søndag
11.00
Dronninglund IF
1 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde JS + Serie 1 - Træningskampe • Pulje 23
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
Als B
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
18.
lørdag
09.45
Hjørring IF
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Mester / Træningskamp • Privat
Hjørring Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Hjørring Kunstgræsbane
18.
lørdag
10.00
Team Østvendsyssel
livescore
9 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (04) - Træningskampe • Pulje 60
Aså Stadion
Skalborg SK
Aså Stadion
18.
lørdag
10.30
Dronninglund IF
1 - 3
Kvinder
U13
U13 Piger 1 (04) - Træningskampe • Pulje 64
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
Aalborg Freja (M)
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
18.
lørdag
11.00
Biersted/Nørhalne
livescore
7 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (03) - Træningskampe • Pulje 41
Biersted IF`s Anlæg
Dronninglund IF
Biersted IF`s Anlæg
18.
lørdag
11.00
Dronninglund IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M TT • Pulje 20
Dronninglund Ny Stadion
Bane 18
Voersaa IF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 18
18.
lørdag
11.30
Team Østvendsyssel
1 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 2 + Mester (01) - Træningskampe • Pulje 27
Aså Stadion
Aalborg Chang
Aså Stadion
18.
lørdag
13.00
Skagen IK
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge Vest + 1 (00) - Træningskampe • Pulje 25
Spar Nord Arena (Skagen)
Team Østvendsyssel
Spar Nord Arena (Skagen)
18.
lørdag
16.00
Dronninglund IF
4 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
IF Skjold Sæby
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
19.
søndag
12.45
Hjørring IF
3 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (04) - Træningskampe • Pulje 45
Hjørring Kunstgræsbane
Team Østvendsyssel
Hjørring Kunstgræsbane
19.
søndag
15.45
Frederikshavn fI
1 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (01) - Træningskampe • Pulje 48
Park Empire
Dronninglund IF
Park Empire
21.
tirsdag
18.30
Vejgaard B
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Vest 2 / Træningskamp • Privat
AaB Kunstgræsbane
Dronninglund IF
AaB Kunstgræsbane
22.
onsdag
17.30
Dronninglund IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) 8M TT • Pulje 26
Dronninglund Ny Stadion
Bane 18
Tårs/Ugilt IF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 18
25.
lørdag
10.00
Team Østvendsyssel
2 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (04) - Træningskampe • Pulje 45
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
SVIF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
25.
lørdag
11.00
Dronninglund IF
0 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde JS + Serie 1 - Træningskampe • Pulje 23
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
Brønderslev IF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
25.
lørdag
11.00
LKB/Gistrup
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M TT • Pulje 20
Gistrup Idrætscenter
Dronninglund IF
Gistrup Idrætscenter
25.
lørdag
11.30
Team Østvendsyssel
4 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (04) - Træningskampe • Pulje 60
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
Svenstrup-Godthåb IF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
25.
lørdag
13.00
Brønderslev IF
4 - 9
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (03) - Træningskampe • Pulje 41
Arena Kop & Kande
Dronninglund IF
Arena Kop & Kande
25.
lørdag
14.00
Dronninglund IF
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Mester / Træningskamp • Privat
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
Nibe B
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
25.
lørdag
15.00
Brønderslev IF
Spillet
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Brønderslev Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Brønderslev Kunstgræsbane
25.
lørdag
15.00
Øster Brønderslev IF
-
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Sportigan Arena, Ø. Brønderslev
Dronninglund IF
Sportigan Arena, Ø. Brønderslev
26.
søndag
13.00
Team Østvendsyssel
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 2 + Mester (01) - Træningskampe • Pulje 27
Hjallerup Kunstgræsbane
Aalborg KFUM
Hjallerup Kunstgræsbane
26.
søndag
13.00
Team Østvendsyssel
Omkl. 1
Herrer
U17
U17 Drenge Vest + 1 (00) - Træningskampe • Pulje 25
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
IF Skjold Sæby
Omkl. 2
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
26.
søndag
15.30
Støvring IF
Omkl. 1
Kvinder
U18
U18 Piger Vest + Mester (99-00) - Træningskampe • Pulje 47
Støvring Stadion
Bane 5
Dronninglund IF
Omkl. 2
Støvring Stadion
Bane 5
27.
mandag
18.00
Vraa/Børglum IF
Kvinder
U12
U12 Piger B/C (05) 8M TT • Pulje 26
Vrå Kunstgræsbane
Dronninglund IF
Vrå Kunstgræsbane
27.
mandag
18.30
Dronninglund/Asaa
Omkl. 4
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (03) - Træningskampe • Pulje 63
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
SIV
Omkl. 6
Dronninglund Ny Stadion
Bane 2
28.
tirsdag
17.30
Dronninglund IF
Omkl. 1
Herrer
U15
U15 Drenge Mester / Træningskamp • Privat
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
Aalborg KFUM Fodbold
Omkl. 2
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
29.
onsdag
17.30
Dronninglund IF
Omkl. 5
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (01) - Træningskampe • Pulje 48
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
Brønderslev IF
Omkl. 6
Dronninglund Ny Stadion
Bane 5
29.
onsdag
18.00
Dronninglund IF
Kvinder
U18
U18 Piger Vest + Mester (99-00) - Træningskampe • Pulje 47
Dronninglund Ny Stadion
Trekroner/Skovsgård
Dronninglund Ny Stadion
29.
onsdag
18.00
Vraa/Børglum IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (04) - Træningskampe • Pulje 45
Vrå Kunstgræsbane
Team Østvendsyssel
Vrå Kunstgræsbane

Sponsorer 2017