Menu

Hall Of Fame

undefined  

Hæderbevisninger uddelt til personer i Dronninglund Fodbold

 

JBU's Hædersbevisning i Sølv  DBU's Sølvnål 

2010 Friths Bisgaard

2010 Karl Oluf Pedersen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1969 Elgaard Jørgensen

2002 Bent Pedersen

2002 Preben Butler

2002 Bernt Sørensen

2002 Friths Bisgaard

2002 Poul Jørgen Jensen

2002 Karl Oluf Pedersen

2013 Lisbet Larsen

2013 Niels Erik Jensen

2013 Erik Torp

2013 Flemming Kvist

2013 Tommy Jørgensen

2015 Henrik Pedersen

2015 Carsten Jensen

2015 Morten Poulsen

2015 Helle Pedersen

2015 Tommi Nielsen 

2016 Rikke Ettrup

2016 Anders Thomsen

2017 Søren Larsen

2017 Kurt Nielsen

2017 John Holland

2018 Henrik Højer

JBU's Ungdomslederlegat  Nordjyske Service Sparekasser's Idrætslederpris 
2010 Søren Larsen 

19?? Karl Oluf Pedersen

2004 Flemming Kvist 

Erik Hansen's Ungdomslederpris  
2015 Søren Larsen  
Brønderslev kommune's ungdomslederpris  

2014 Rasmus Kyed

2015 Inger Bøgh Larsen

 
Brønderslev Nærradio & Nordjyske Banks Idrætslederpris i Brønderslev Kommune  Brønderslev Kommunes Frivillighedspris 

2011 Flemming Kvist 

 

2011 Erik Torp 

 

Årets Fodboldklub i DBU Jylland Region 1- 2016

Årets Fodboldklub i JBU Region 1 - 2006

 

 
Årets DIF'er i Fodboldafdelingen   

1997 Flemming Kvist

1998 Preben Butler

1999 Signe Sørensen

2000 Carsten Jensen

2001 Bent Pedersen

2002 Tommi Nielsen

2003 Erik Torp

2004 Karl Oluf Pedersen

2005 Friths Bisgaard

2006 Bernt Sørensen

2007 Lisbeth Larsen

2009 Leo Poulsen

2010 Søren Larsen

2011 Kurt Nielsen

2012 Helle Pedersen

2013 Tommy M. Jørgensen

2014 Svend Åge Madsen

2015 Rikke Ettrup

2016 Morten Poulsen

2017 Anders Thomsen

2018 Palle Jensen

 

Årets Herrespiller 

Årets Kvindespiller

2004 Jan Bisgaard

2005 Mogens Steen

2006 Lasse Christiansen

2007 Martin Larsen

2009 Kristian Pape Pedersen

2010 Jacob Thygesen

2011 Anders Poulsen

2012 Carsten Jensen

2013 Nicolai Thy

2014 Rasmus Kyed

2015 Michael Brønnum Jensen

2016 Jacob Hørbye

2017 Lasse Dalgaard

2018 Jesper Bang

2007 Kirsten Tsatiris

2009 Inger Bøgh Larsen

2010 Trine Vernersen

2011 Rikke Staal Jensen

2012 Line Pallisgaard

2013 Vicki Troensegaard

2014 Vicki Troensegaard

2015 Patricia Lassen

2016 Maja Davidsen

2017 Trine Aaen

2018 Cecilie Jensen